Felkészülés a küldöttgyűlésre

Küldöttgyűlések ELŐTT

A küldöttgyűlések időrendje a meghívótól a jegyzőkönyvig

Az OKGY-vel kapcsolatos legfontosabb határidőket az Alapszabály tartalmazza. Küldötti munkád elején mindenképp érdemes alaposan elolvasni, különös tekintettel az OKGY-re vonatkozó részekre.

Fontos határidők az OKGY előtt:
- egy hónappal: meghívó kiküldése
- két héttel: eddig lehet indítványokat beküldeni
- meghívó után tíz nappal: eddig kérhető a napirend módosítása

Az OKGY után:
- 15 napon belül a levezető elnök és két hitelesítő aláírja a jegyzőkönyvet

A legfontosabb határidők általában a meghívóban is szerepelnek.

Az indítványozás módja

A küldöttgyűlésen szavazati joggal rendelkeznek a kerületek küldöttei (vagy helyettesítésük esetén a pótküldöttek). Indítványt a küldöttek, pótküldöttek, valamint a tanácskozási jogú tagok tehetnek. 

Az indítványokat kizárólag az alábbi mappában található előterjesztés sablont kitöltve tudjátok beadni. Ezt mappát jellemzően megtalálod a küldöttgyűlés meghívójába belinkelve is.

 Az indítványozást az Alapszabály 64. §-a szabályozza.

Egyeztetés a csapatban / kerületben és a küldöttekkel

A küldötti szolgálat egyik legfontosabb eleme az egyeztetés. A feladatod nem csak az egyéni véleményalkotás, hanem hogy az aktuális témákkal, vitákkal döntésekkel kapcsolatban kezdeményezz egyeztetést kerületedben. Érdemes meghallgatni minél többféle véleményt minél többféle szintről. Az érvek ütköztetése  és az információáramlás kulcsfontosságú egy 21. századi szervezet számára. 

Több kerületben közös chatcsoportban vitatják meg a küldöttek a témákat, illetve többször volt már előzetes online egyeztetés OKGY-szinten is. Ez azért is fontos, mert egy küldöttgyűlés menete rendszerint nagyon feszített. Kevés idő van a másik nézőpontjának megértésére, így nagyon sokat segíthet a közös döntéshozatalban, ha már megfelelően átbeszéltétek az indítványokat és sok vélemény elhangzott.

Akár van már ilyen egyeztető fórumotok, akár nincs, bátran kezdeményezz beszélgetést!